WukoljinStan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WukoljinStan


 
HomeHome  portalportal  GalleryGallery  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 LUKA

Go down 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin




LUKA Empty
KomentarNaslov komentara: LUKA   LUKA Zzzzzr10Mon Nov 29, 2010 3:37 am

https://www.youtube.com/watch?v=O8OZUz3nrrU

LUKA IMG_0950-2
Osman Mujic (Pendici)-Luk
a

LUKA

Moj boravak ove godine u Bosni.Postavicu neke slike koje ce reci mnogo vise od mog pisanja.
Nisam imao puno vremena za obilazak rodbine,ali spletom drugih okolnosti, imao sam priliku da sretnem dosta rodbine koju sam po prvi put vidio i ako su te osobe vec zasnovale svoje samostalne porodice.


LUKA IMG_0948-1
Kuca Osmana Mujica,mog dajdica
Osman je svakako zanimljiv i jako posten covjek.Veliki je radisa,Ovu kucu i dosta zemlje stekao je svojim rukama poslie rata u Doglodima kod Sarajeva.Medu prvim Lucanima sagradio je Vikendicu u Gajevima kod Luke.Oko njegovih objekata neprikosnoveno je cisto,kod vikendice pravi prirodni park.
Na moje pitanje Osmanu?Kako uspjeva ovo sve postici.Osman je kratko odgovorio;Radim koliko god imam posla.

LUKA IMG_0950
Osman Mujic

LUKA IMG_0951

LUKA IMG_0957

LUKA IMG_0955
Ove tri slike napravio sam ispred Osmanovih vrata.Osman mi rece da tu ima Lucanskih kuca....

LUKA DSC00157
Dok Osman Samiru objasnjava,ovaj ga sa zadovoljstvom slusa..

LUKA DSC00158
Pred mojim vratima,na Tehvidu mojoj rah.Majki po prvi put se susrecu [vide]:Osmanov sin sa njegove desne strane i Cerka njegove Amidicne Hasnije iz Pendika,koja se vec udala,ona sjedi do svog muza.Osmanov sin i Hasnina cerka su djeca od Amidica,od mojih dajdica.Vidite kako smo u srodstvu tako blizu a u zivotu nazalost tako daleko i ja ih tu vidoh po prvi put...

LUKA DSC00161

LUKA DSC00159
Tecicna moje rah.Majke Ziba iz Sitareva i Mula moja dajdicna,dugo,dugo se nismo vidjeli.
Ademova cerka i Mujesira..


LUKA DSC00159


LUKA DSC00162
U Samom cosku Hasnija iz Pendika moja dajdicna,Ademova cerka,Ema Pozder,supruga velikog covjeka i velikog borca Ismeta rahmetli,koji je pogino na Zucu,do Eme njena komsinica..

LUKA DSC00168
Demalova i Smajina supruge,Timka Lutvije rah.Mule moje dajdicne cerka i Emina cerka...

LUKA DSC00163
Ema Pozder,Fejze D.cerka,Dajdicna Hasnija i cerka Zibina Merka iz Sitareva.Merka je moja rodica,generacija smo i uviek su nam bili dragi susreti,istina samo na tefericima,takvi smo,rietko se obilazimo,to je Bosnjacka mana...

LUKA DSC00165
Ovdi neznam sa sigurnoscu nabrojiti imena,pa ko ih zna on i zna o kome se radi.Znam da ima supruga Eneza rah.sa Kapetanove Cuprije........
LUKA DSC00160
Jos jednom Ziba,Mula,Mujesira....

LUKA IMG_1186
Mujesirin dajda iz Osata,mislim da se zove Ibro Halilovic,ako sta pogriesim,izvinjavam se..

LUKA DSC00068

LUKA DSC00067

LUKA DSC00061

LUKA DSC00063
Ovo se ljudi koji su bili na Dzenazi moje rahmetli Majke,ovih slika imam jos dosta i ove ljude kao prijatelje posebno pamtim...

LUKA IMG_0635

LUKA IMG_0649-1
Dugo smo ja i Jusufago pricali kuda smo prolazili...

LUKA IMG_0652
Davudu Zaljevicu od Brodareva,Sandzak,bilo je posebno zanimljivo ovo mjesto,sve nas je pitao?
Zasto se zove Sarena bukva,imali i sada ploca,ostatak od Turskog druma koji je bio poplocan ovuda....



LUKA DSC00289
Ovo je Vukoljin stan

LUKA IMG_1561
Kod Rame sam konacio jednu vece i ovo je bilo Mahselam sa Lukom...

LUKA IMG_1550
Poravan,docekuje i ispraca svoje bivse potomke....

LUKA IMG_1125
Kratko sam bio i u Krusevu dolu.
LUKA IMG_1110-1
Dio Krusevdola
LUKA IMG_1098

LUKA IMG_1073-1



LUKA 4trpl6o




Na vrh Go down
 
LUKA
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» luka
» Luka
» LUKA
» MZ.Luka
» LUKA

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
WukoljinStan :: Arhiva-
Idi na: