WukoljinStan

HomeHome  portalportal  GalleryGallery  CalendarCalendar  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share

Avdina prica

Go down 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin

Avdina prica Empty
KomentarNaslov komentara: Avdina prica   Avdina prica Zzzzzr10Tue Jul 21, 2015 3:55 am

Avdina prica

Avdo se razbolijo prije od prilike 45-50 godina,otisao je u Srebrenicu u Bolnicu gdjese zadrzao neko vrijeme a onda upucen na VM-A u Beograd gdje takode lezao par mjeeci da bi mu jednog dana ljekar dao otpusnicu i rekao-Idi Avdo kuci,sta mozes jesti jedi sta mozes piti pi - Avdo je pitao,jeli doktore vise meni nemozete pomoci,tako je Avdo sve nas ceka taj dan.Avdo je cekajuci autobus za Zvornik kupijo knjigu o ljekovitim travama i usput je citao.Kada je dosao na Vukoljin stan,napijo se vode i odmah ga zabolijo stomak,tada se sjetijo sta mu je doktor rekao a onda on sam sebi rekao - Avdo ako je doktor budala nisi ti,nepij vise vode - Dosao je kuci i rekao zeni - Idi na stalu,proberi svaki lijep cvat i pup pa mi naberi ovu papirnu vrecu i donesi,receno uradeno,Avdo je pijo razne cajeve,Sirutku a u proljece brezovu vodu,kao i druge masne mlijecne proizvode-Mlado maslo,sir i kajmak.Avdo je medu vremenu nabavijo jos knjiga o ljekovitom bilju kao i knjigu koja je pisata negdi u NJemackoj na Rajni u kojoj je detaljno opisat GAS-PETROLEJ kao lijek za plucne bolesti i druge.Medu vremeno dolazi i do knjige koja mu je najvise pomogla a koja opisuje lijecenje odbrabenih celija od bolesti pa je odmah poceo i sa tim terapijama,ispostavilo se da je najbolji lijek sumski med od pcela i DROB od Divokoza pa je Avdo postao i krivolovac samo radi droba,nakom prvog ljeta osjecao se bolje a nakon treceg osjecao se zdravim.Tada odlazi radi svoje savjesti ljekaru u Srebrenicu koji nije vjerovao u prvi snimak pa ga moli da ponovi nasto Avdo pristaje,tada ljekar Avdu moli da ide u Beograd kod ljekara koji ga je otpustijo iz bolnice da ide kuci umrijeti,Avdi daju kola i vozaca koji ce ga cekati dok bude zavrsijo kod ljekara u Beogradu.Avdo pristaje i odlazi.Kada je dosao u Beograd,cekao ga je konzijum ljekara,dugo su pricali o njegovu slucaju i poredili snimke i na kraju mu rekli idi kuci ti si bolji ljekar od nas.Ja prosle godine,odlazim kod Avde u Ilijas,dugo smo pricali,on mi je objasnjavao koliko je dobar petrolej,razne trave,med pravi,drob od divljaci koji obnavlja odbrambene celije i na kraju mi kaze
-AMIRE NEMA LIJEKA NA SLABU HRANU,MORAS SE DOBRO HRANITI AKO MISLIS DA TI LIJEK POMOGNE i zapamti jos nisam ti rekao-Sjemenke-kospice od kajsije su strasno dobre i korisne za lijecenje onog dusmana
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika

Avdina prica
Na vrh 
Stranica 1/1