WukoljinStan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WukoljinStan


 
HomeHome  portalportal  GalleryGallery  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 ZASTO SMO OVAKVI?

Go down 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin




ZASTO SMO OVAKVI? Empty
KomentarNaslov komentara: ZASTO SMO OVAKVI?   ZASTO SMO OVAKVI? Zzzzzr10Fri Jan 08, 2010 8:02 pm

ZASTO SMO OVAKVI? SNIJEGPADA

Zasto smo ovakvi?

Na ovaj naslov mislim da nema odgovora.Ima mnogo pitanja zasto smo ovaki ali malo ima pravih odgovora.Ovo pitanje se moze postaviti i zasto sam ovaki .
Pricala mi je rodica:Dok je ljetos bila u Bosni sjela je sa djetetom u tramvaj do Ilide.Bilo je toplo i djetetu je bilo ruzno.U jednom momentu djete joj je reklo:Mama zasto su ovaki?Stari covjek koji je sjedio do djeteta,poceo je da odgovara djetetu na njegovo pitanje i ako nisu mislili isto.

ZASTO SMO OVAKVI? Th0013

E moj braco i ja se cieli zivot pitam ali nikada nisam mogao da pronadem odgovor.Nemogu da odgovorim,zasto sam ja ovaki.
Mislim da nece nikada ni Istoricari odgovoriti zasto smo ovaki,pa ni druge drustvene grupe.
Ali nemoj se brinuti,uskoro ces i ti zaploviti ovim Brlogom.
Covjek se pozdravio sa djetetom kao nekim starim poznanikom i nestao.
Ni danas neznam jeli taj covjek bio normalan.

ZASTO SMO OVAKVI? 20051021145229

Ova mala prica postakla me na razmisljanje o mom proteklom vremenu.Mozda se moze na ovo pitanje jedino pronaci zajednicka recenica.Svima zivot prode u greskama.

ZASTO SMO OVAKVI? 7522_1164985256471_1583074821_19689
ZASTO SMO OVAKVI? A_66

Sjecam se dok sam cuvao stoku sai Amidom od moga oca,koji je uvijek do kraja zivota bio zdrav,prezivio je dosta godina a nikada nie otisao doktoru niti je bio kada slab.Prvi put kada je osjetio bolove,lego je i ubrzo umro.
Bio je zanimljiv,uvijek mi je govorijo sa paznjom,sa porukom da to zapamtim.

ZASTO SMO OVAKVI? Bosanskas

Dok mi je jednom pricao neku staru pricu iz svoga djetinjstva,koja je meni izgledala tako davno.Imao sam osjecaj da on ima jako mnogo godina,pa sam ga ne promisljeno upitao.
>Amida jeli zivot dug,e dijete,moj zivot izgleda kao da sam na jedna vrata usao a na druga izasao<.
Sve sad znam gdje sam pravio vece a gdje manje greske.>Jesili ih morao praviti,upitao sam ja<.
>Eh jasta sam,ha nisam imao snage da bolje razmislim<.

ZASTO SMO OVAKVI? Pojam

Za 10-15 godina ako budem ziv ucicu u tadasnje godine moga Amide.Pokusavam da razmislim o proteklom vremenu,
ma da nisam ustanju ostaviti nekom poruku kao sto je on meni.


ZASTO SMO OVAKVI? 0CVIJECE-1-1

Otisao sam iz Luke u 21 godini zivota u Sarajevo,gdje sam upoznao mnogo ljudi.
Radio sam sa svim bivsim narodnostima iz bivse Yugoslavije. Radio sam nekoliko godina u Libi u NJemackoj,
Prezivio rat i onda dosao u Ameriku.
Volio bih da grijesim ali uocio sam razliku u zivotu u diaspori i kod kuce.Kod kuce se ipak vodi racuna o medu ljudskim granicama u diaspori granice nema.



ZASTO SMO OVAKVI? Banghead


Admin: komentar modifikovan dana: Mon Jan 11, 2010 12:47 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
 
ZASTO SMO OVAKVI?
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Zasto je bio optuzen
» ZASTO JE PALA POSAVINA??
» ZASTO UVIJEK PONAVLJAMO ISTO

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
WukoljinStan :: Arhiva-
Idi na: