WukoljinStan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WukoljinStan


 
HomeHome  portalportal  GalleryGallery  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 KAKO EJUB SVIRA

Go down 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin




KAKO EJUB SVIRA Empty
KomentarNaslov komentara: KAKO EJUB SVIRA   KAKO EJUB SVIRA Zzzzzr10Sun Dec 27, 2009 4:58 am



NASI STARI DANI

Mnogi su igrali kako je nekada Ejub svirao,nije lose da se malo posjete.....
Ejub je obecao drugi put,napraviti duzi i bolji snimak,ovo je kako kaze bila samo proba...


Snimak na linku ispod,nastao u Suceski na Brdima...
https://www.youtube.com/watch?v=WGmuwUe2v80&feature=related





Admin: komentar modifikovan dana: Mon Dec 28, 2009 6:45 am; prepravljeno ukupno 6 puta
Na vrh Go down
Admin
Admin
Admin




KAKO EJUB SVIRA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KAKO EJUB SVIRA   KAKO EJUB SVIRA Zzzzzr10Mon Dec 28, 2009 5:12 am





Sama pojava Ejuba Sulejmanovica sa Sargijom,asocirala me na moje najstarije dane,bolje reci na moje najmlade dane.Ejub je bio ucesnik i nosilac nase Lucanske kulture toga doba.Ejub je jedini znao svirati Harmoniku u MZ Luka.
Posle pronalaska Ejubova kratkog videa,na YOU-TUBE,pokusao sam da pronadem jos nesto bar slicno
nasoj istocnoj Bosni iz starinski vremena i ovaj me video posjetio na tu nasu proslost.Pamtim ja u Luci
Caksire od raznog materijala,predne,Suknene i na kraju kupovne,gotovo sve sto ima na ovom videu,bilo je i u Luci.
Pamtim ovaka zimska sijela,veliku jednom godisnju proslavu na kojoj se okupljalo po nekoliko hiljada naroda,
Djevojke su veci dio one glavne kolale,jednom sam ih brojao u jednom kolu bilo ih je samo tri manje od 500,sve su bile iskljucivo u dimijama.
One malo imucnije imale su struku dukata oko vrata,kao danasnje ogrlice,poneke su imale i po tri strke,
u pricama se govorilo i po 300 dukata...
Asikovanje se strogo krilo od oca i brata,ako je cerka odnosno sestra u pitanju.
Ejub je cesto na sijelima i seoskim svadbama bio glavni svirac.Namirnice u selo dogonile su se iskljucivo na konjima....






Na vrh Go down
 
KAKO EJUB SVIRA
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Kako je nastala sevdalinka
» KAKO DOCI DO NOVOG PASOSA
» Kako razmislja prodana dusa

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
WukoljinStan :: Arhiva-
Idi na: