WukoljinStan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WukoljinStan


 
HomeHome  portalportal  GalleryGallery  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Zivot bu dijaspori

Go down 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin




Zivot bu dijaspori Empty
KomentarNaslov komentara: Zivot bu dijaspori   Zivot bu dijaspori Zzzzzr10Thu Jul 30, 2009 3:02 am

Zivot bu dijaspori Planinskicvijet-1-1

Zivot u diaspori

Par ljudi me pitalo u zadnje vrijeme,sta mislim,hoceli nas narod tako masovno ostati po svijetu ili ce se ipak jednog dana vratiti u svoju Bosnu.
Poslije digog razmisljanja,mislim da na ovo pitanje nebih mogao ni akademik Filipovic odgovoriti.Zaista tesko i bolno pitanje a po mom misljenju bolniji odgovor bi mogao biti.I dok razmisljam,misli mi mimoilaze jedna drugu.Mozda bi trebalo prvo postaviti pitanje,kako nas narod zivi u diaspori..Vjerujem da najvise zavisi od ekonomske situacije,koliko ce se nasih ljudi vratiti u BIH,vecina ce siguran sam razasuta ostati po svijetu.Vratice se nesto starih ljudi,kako ko ostaje bez posla,jer u kasnim godinama na zapadu je tesko naci posao.Vratice se jedan dio ljudi,kod kojih su uglavnom zenska djeca..Ostalo ce sve ostati,tamo gdje se nalazi.


Zivot bu dijaspori Planinskicvijet-1


Kako zivimo razasuti po svijetu???
Ovo je naj bolnije pitanje po mom misljenju a mislim da vecina tako misli.Nas zivot po svijetu je jako tezak.
Zato ima mnigo razloga:Nismo ili slabo smo organizovani,slabo se pomazemo,rekao bih da se uopce medusobno ne pomazemo,poturamo jedni drugima skije na poslu i svuda gdje ko u prilici..Nemamo nikakvih organizovanih udruzenja,ovako je pojedinacno skoro njemoguce otvoriti valjanu firmu i tako ostajemo vjecne sluge..


Zivot bu dijaspori Prelijepvodopad-1
Zivot nekada lijepo tece a nekada propadamo sa nekih visina u Ponor..

Zavidluk nas ukopa


Ako neko otvori neki poslovni prostor,kao na primjer prodavnicu,tada nasi ljudi zaobilaze to mjesto,bilo cime se covjek bavijo,navrate samo rijetki..Tako nase male firme padaju..Amerikanac nikada nece uci u BIH prodavnicu..
Svi zudimo za povratkom,ali ostace neko pa ce njemu biti bolje,boga molimo da nas sve neko ponovo vrati tamo odakle smo dosli a to se nece desiti nikada,jer su nasi ljudi prepoznatljivi kao dobri radnici..

Zivot je u dispori kao i svuda,onakav je kako ga licno organizujes,kako u gradu,tako na selu u sumi ili u bilo kojem se nademo mjestu.Vecina zivi kao sto je zivjela i tamo odakle i dosla..


Zivot bu dijaspori AVDULAHIMUNEVERA-1
Setnja kroz dijasporu bi bila mnogo ugodnija kroz Srebrenicu...

Zivot bu dijaspori Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz-1
Neko rece:Poslije kise ogrijace sunce,ja ga odavno cekam...

Zivot bu dijaspori IMG_0057-1

Hasib Mustafic,objasnjava sinu,kako je masinu dobro imati,ali se uvijek moras cuvati...

Zivot bu dijaspori IMG_0056

I ovo je samo-organizovanje zivota..
Zivot bu dijaspori IMG_0055
Hasib je veliki borac i radisa kroz svoj zivot,rezultati se vide,kako u BIH tako i ovdi..

Zivot bu dijaspori IMG_0058-1
Za razliku od Hasiba ja dosadu skracujem oko kuce..

Zivot bu dijaspori IMG_0066-1-1
Ispred mojih vrata ima cvijeca ali ono ne mirise...U diaspori..

Zivot bu dijaspori IMG_0079-1
Ova paprika je ljuta i nalazi se na travnjaku,nije imala mjesta u vrtu i ona se snalazi..

Zivot bu dijaspori IMG_0078-1
Ima i grozda..
Zivot bu dijaspori IMG_0075-1

Zivot bu dijaspori IMG_0069-2

Zivot bu dijaspori IMG_0077-1
Svako ovo drvo sam ja posadijo,koliko sam dugo...

Zivot bu dijaspori IMG006-2

Zivot bu dijaspori Suma-1
Sve slike imaju neku poruku..

Zivot bu dijaspori Thhoroz
Zakljucak ove kratke price koja nema kraja jeste:Idi samo toliko od kuce,odakle mozes cuti kada Horoz pjeva....


Na vrh Go down
 
Zivot bu dijaspori
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Moj zivot
» Zivot
» Volim te zivot prolazi
» POŠTEDITE MI ČAST, ŽIVOT VAM HALALIM
» ANTUN HANGI - ŽIVOT I OBIČAJI MUSLIMANA

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
WukoljinStan :: Arhiva-
Idi na: