WukoljinStan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WukoljinStan


 
HomeHome  portalportal  GalleryGallery  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 TREBA RAZMISLITI

Go down 
AutorPoruka
mumin





TREBA RAZMISLITI Empty
KomentarNaslov komentara: TREBA RAZMISLITI   TREBA RAZMISLITI Zzzzzr10Sun Oct 11, 2009 7:01 pm


TREBA RAZMISLITI DJEVOJKAIZASTAVA-1

TREBA RAZMISLITITREBA RAZMISLITI 47[/size]

Sluzio sam JNA 1973 u Sloveni,jedne prilike idemo na logorovanje kod Postojne.
Hrane smo dobivali jako malo radi provjere nase izdrzljivosti.Imali smo mars
i na tom putu nailazimu na prodavnicu u nekom selu.Svracam sa jednim slovencom
da kupimo nesto od hrane.Ja hocu da kupim uz hljeb i Podravkin gulas,on
mi tada u to vrieme kaze:Jeste vi Bosanci glupi!
Zasto,upitah Slovenca.
Zasto kupujes proizvod iz Srbije,zasto ne kupujete proizvod iz Bosne
Time ti podrzavas Srbiju,svog neprijatelja.
Ja se za trenutak i uplasi i zbunih,zar mi nismo u JNA.
Covjek to primjeti pa mi jos jednom ponovi,ali ovaj put mnogo sire.

Ovih dana po prvi put sam posjetio neki sajt vjerovatno od nekog iz Sirokog
gdje su nedavno ubili naseg navijaca iz Sarajeva.Da je ziv Dogo sa Pala i
on bi him pozavidio na nevidenoj mrznji prema nama Bosnjacima,imate na vrhu link.

Svjedok sam odmah poslije rata gdje su Bosnjaci isli iz Sarajeva u Vitez u kupovinu,
kazu pola marke keramika tamo jevtinija,imam racuna na 20km2 ostane mu 10km ne racuna gorivo i svoje vrijeme.
Sve i da ima racuna,netreba tamo ici,balije smo i napravi smo tamo jak trgovacki centar a oni nigdje nece ni da povire u nase radnje.

Isto tako je u Srebrenici,dodu mimci sa parama iz diaspore i da se malo pokazu
nece da udu u Bosnjacku kafanu ili neku drugu radnju,namjerno idu u srpsku i tamo njima ostavljaju pare i direkno him pomazu da bolje zive u Srebrenici ili bilo gdje na drugom mjestu,i ako tamo cesto uz ostavljanje mukom stecenog novca dobiju i po nosu.

Slovenci su tada imali daleko jacu svijest nego mi sada,hocemo li ikada doci pameti?
ili cemo prije nestati,ako ovako budemo radili,bojim se da ce biti prie ovo drugo.
Ovo nebih nikada pisao da nisam vidio nevidenu mrznju prema nama na hrvaskom sajtu poskok.
Ovo trebaju da pricaju nase vode,barem duhovne...

Nikada vise na njihovo more,nikada vise u njihovu radnju bilo koje vrste...


TREBA RAZMISLITI DJEVOJKAIZASTAVA-1

Na vrh Go down
 
TREBA RAZMISLITI
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
WukoljinStan :: Arhiva-
Idi na: