WukoljinStan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WukoljinStan


 
HomeHome  portalportal  GalleryGallery  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Proljece...

Go down 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin




Proljece... Empty
KomentarNaslov komentara: Proljece...   Proljece... Zzzzzr10Sun Mar 22, 2009 11:41 pm

Proljece... QQQEDINSINSAM2-1-1
Vedad Begic,na ovaj Portal donosi nam proljece

Ove godine proljeće u Bosnu i Hercegovinu i na sjevernu Zemljinu poluloptu stiže 20. marta u 12 sati i 44 minute.
Proljeće počinje kada Sunce u svom prividnom godišnjem kretanju po nebu
stigne do tačke nebeskog ekvatora. 20. marta ćemo imati izjednačenje u
dužini trajanja dana i noći (ekvinocij). Prvog dana proljeća Sunce u
Sarajevu izlazi u 5 sati i 49 minuta, a zalazi u 17 sati i 58 minuta.

Proljeće će trajati do 21. juna kada počinje ljeto.



Proljece... QQQEDINSINSAM2-1
Vedad je sin od Edhema Begica,koji je zivio do pada Zepe u Luci.Padom Zepe Edhem se odvaja sa 13 nasih ljudi
i krece preko Borika za Gorazde,Sretan zarsetak njegva puta,pokazao se tek ovdi u USA.


Proljece... ZTARA13LALE

Proljece... QQQEDINSINSAM-1
Jos jednom Vedad sa proljecem.

Proljece... QQQEDINSINIJA-1
Pokusavam da se prikljucim Vedadu i proljecu ali moje godine su odmakle.....

Proljece... QQQALIJAIJA-1
Posto se nisam mogao prikljuciti proljecu,pridruzujem se Aliji Salcinovicu iz Pusmulica.
Alija je bijo poznat na Srebrenickoj regi kao uzoran covjek i domacin.
Rat mu zatice 12 velikih konja vise traktora,kamijon i mala kola,pokusava 95 proboj prema Tuzli,vraca se ispod Udrica,dolazi u Zepu i
preko Drine u Crnom potoku zavrsava u zloglasnom logoru Sljivovica u srbi.Iz Srbije odlazi u USA N.C.gdje zivi a ovih dana se sprema
na ljetovanje u Bosnu.
Alija mi je pricao svoj teski zivot poslije pada Srebrenice,kaze:Nema knjige u koju bi mogle stati moje muke sa puta Srebrenica -Amerika.
Mozda o tome napisem jednu pricu...


Proljece... QQQFIKRO
Alin sin Fikro,takode imao je tezak prelaz Srebrenica Tuzla 95,on ima zanimljivih trenutaka na svom putu.Poslednje cega se sjeca kaze:
Neki covjek me doveo do nase linije i rekao mi,idi sada vise ti nisam potreban,sada si na slobodnoj zemlji,vise ga nije bilo...


Proljece... QQQFDRVO
Drvo Fikrino ddje bila akcija kresanja...

Proljece... QQQEFIKROIHARE
Fikro sa Harijem,koji je bijo u najtezem zloglasnom cetnickom logoru,glavni izvodaci radova.
Proljece... ZTARA13LALE

Na vrh Go down
 
Proljece...
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Proljece u NC USA
» PROLJECE U NC.
» Proljece u Luci

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
WukoljinStan :: Arhiva-
Idi na: