WukoljinStan

HomeHome  portalportal  GalleryGallery  CalendarCalendar  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share

Krivi Javor

Go down 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin

Krivi Javor Empty
KomentarNaslov komentara: Krivi Javor   Krivi Javor Zzzzzr10Tue Dec 25, 2018 5:07 am

Krivi  Javor

Sjedimo ispod krivog Javora,kao i mnogo puta ranije,Nalosili smo vatru,koja dobro gori i cesto pucketa,Avdo,sjedi na javorovoj zili,poturio je samo svoju posu da se ne prehladi,kucka stapom o jednu ogaricu a ja ga prekidoh,samo da prekinem tisinu i ako sam tada imao tek 12 godina.Cuvali smo u Hodzinu Vrlju u sumi koja se jos nikada tuda nije sjekla od postojanja covjecanstva.Amida,pricaj, nesto,rekoh,kao za sebe,tiho.
Sve sam ti isprico a nisam,ovo najvaznije.Jedva docekah,hajde,pocni,ocekujem neku starinsku pricu.Amidza od mog oca,Avdo,poce polahko.Zapamti ovo dobro,sjetices se mene,kad li tali.Cuvaj zdravlje,ako ga izgubis,izgubio si sve na ovome dunjaluku.Gledaj skim ces se druziti i zapamti,skim si naki si.Ako se ozenis od ljudi,bices iti covjek,ako se ozenis od neljudi,bices iti necovjek.Sve se greske u zivotu mogu  popraviti,ali ako se ozenis pogresno,tesko ili nikako......
.
....

Krivi Javor Sl15
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika

Krivi Javor
Na vrh 
Stranica 1/1