WukoljinStan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WukoljinStan


 
HomeHome  portalportal  GalleryGallery  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 LUCICE

Go down 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin




LUCICE Empty
KomentarNaslov komentara: LUCICE   LUCICE Zzzzzr10Sun Sep 25, 2011 10:33 pm

Lucice....

Video iz Lucica
1
https://www.youtube.com/watch?v=dqnnmMQctps

2
https://www.youtube.com/watch?v=89HyqOzlF7U

3
NOVI VIDEO LUCICA
https://www.youtube.com/watch?v=0TP4TYp7mDk

Dan je bio prelijep.Narod je bio raspolozen,svi su nekoga trazili,mnogi su po prvi put nakon mnogo godina skupa rucali.
Odusevilo me nekoliko osoba svojom vedrinom.
Drago mi je da sam vidio skolske drugove,istina malo nas je bilo ali smo se liepo prisjetili tih starih vremena.Adil Mandic i Avdija Krlic,jos uvijek liepo izgledaju,moji skolski drugovi.
Nekoliko liepih porodica iz Kruseva dola,ulijevaju nadu u opstanak naseg naroda u nasoj MZ.
Iz Luke takode,uocijo sam par momaka,reko bih kao nekada u stara vremena.Sinovi Huseina Sinanovica su divni momci u svakom pogledu a sin Muse Mujica,izgleda ljepsi od svake djevojke.Momci za ponos nasega kraja...
Osman Mujic
Osman mi rece da je dobijo pare od Semse Sinanovica - 2000km -koje je Semso poslao da bih pomogao svom narodu oko opravke nase Dzamije,zagradivanju groblja i pravljenju spomen ploce za poginule iz Luke u oba poslednja rata.
Osman se u ime naroda Luke mnogo zahvljuje Semsi i kaze da je to najveca donacija do sada u Luci za ove potrebe.Osman je dobijo jos para od drugih ljudi i mnoge su vec utrosene.Sakib Delic je takode poslao svoj prilog od 100$.Svi prilozi bice uredno vodeni i na kraju objavljeni.Osman je na predlog nacelnika opcine Srebrenica prihvatio da otvori ziro racun na koji ce svako moci da posalje svoj prilog a koji ce sluziti iskljucivo u ove svrhe.
Broj ce biti naknadno objavljen.
Osmanov broj telefona,radi informacija je:066-792-023
Osman mi rece da ce dok sredi papire za spomen plocu,odmah narediti da se radi ploca.Takode je potrebno malo vremena da se u Srebrenici povade svi potrebni podaci o poginulim.
Osman se nada da ce se Lucani odazvati,da nece zaboraviti Luku,da ce biti kao i oni stari Lucani i Krusevci koji u Luci u teskim vremenima izgradise Skolu,Dzamiju,O.Dom,dovedose makadamski put i struju.
Uradicemo i ovaj posao,jer smo ga zapoceli,kaze Osman.

Put
Put za Luku i Krusev do sa Vukoljina Stana je jako los,posebno je los sa Gobelje do u selo.
Sjeca
Sjeca grade trenutno u Sirovoj Gori.Ove godine doznaceno je STABALA u Sirovoj Gori 16.500 komada,tako mi rekose.
Kazu kuda je sjeca prosla,samo malo isjeci sitnu sumu i odmah moze se sijati krompir.
Ovo malo puta sto imamo,neprestalno se unistava a niko ga ne popravlja.
Put za Podravanje.
Put za Podravanje sa Vukoljina Stana je put koji lici kuda su volovi vozili balvane a ne
lici na cestu,tim putem moraju mnogi ici a nikada neznaju dokle ce stici.

Dosta ljudi me pitalo?Znam li gdje ce se praviti spomen obiljezje poginulim.
Neznam i po meni to je najmanje vazno.Vazno je da se napravi.Ima predloga dosta,neka bude gdje kaze vecina....
Samo neka bude..

Na vrh Go down
 
LUCICE
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Pogledinje i Lucice

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
WukoljinStan :: Arhiva-
Idi na: