WukoljinStan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WukoljinStan


 
HomeHome  portalportal  GalleryGallery  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 STOCNA PIJACA U USA NC.

Go down 
AutorPoruka
cibeg
Admin
Admin




STOCNA PIJACA U USA NC. Empty
KomentarNaslov komentara: STOCNA PIJACA U USA NC.   STOCNA PIJACA U USA NC. Zzzzzr10Sun Dec 06, 2009 9:27 am

STOCNA PIJACA U USA NC. IMG_0296-1-1

Stocna pijaca u USA N.C.

Mnogi nasi ljudi ostali su bez posla u USA i nalaze se na takozvanom L.OF.
Pa duboko razmisljaju o povratku u Bosnu.Ja sam tel.razgovarao sa nekim ljudima i pitao za misljenje,
cime bi se povratnik mogao baviti u Bosni.Oni koji imaju neku radnju kazu moras biti veliki mafijas da bih mogao opstati...
Pitam druge koji uglavno zive na selu od stocarstva,sta oni misle dali ima neke sanse da se u proljece uzmu
mrsava goveda i na jesen prodaju.
Svi mi kazu da se to nema racuna.Ja ovdi uglavno meso kupujem na Farmi ili na stocnoj pijaci,
jer je mnogo jevtinije a teletinu rietko i mozes kupiti t trgovini.
Zbog svega pomenutog,postavljam ovaj prilog.Isao sam na stocnu pijacu sa Alijom Salcinovic,koji je kupio ovu kravu za posjek a bila je predvidena jos za drzanje.


STOCNA PIJACA U USA NC. IMG_0291-1
Ova krava bila je teska zive vage 1596 LB. A jedna paunta je nasih 45dg.to je 720kg.
Placena je po paunti 45C=$720 SEDAMSTO DVADESET DOLARA. nije ni 900km.

Ovi ljudi su zadovoljni sa prodajom i imaju racuna.Teladi se prodaju po paunti od 55C do 85C
Da se probere dobro tele oko 400 dolara,to je na pijaci,na farmu kada dodes skuplje za jednu trecinu.
Po pricama nasih ova krava bi kostala kod nas preko 3000km,sto odgovara ovdi tri kod nas jedna...


STOCNA PIJACA U USA NC. IMG_0296-1
Fikro Salcinovic Alin sin..
STOCNA PIJACA U USA NC. IMG_0305-1
Alija Salcinovic iz Pusmulica kod Srebrenice,zivi ovdi sa svoja dva sina....

STOCNA PIJACA U USA NC. IMG_0300-1
Muhidin Begic,glavni izvodac radova za zimu...

STOCNA PIJACA U USA NC. IMG_0302-1
Hasib Mustafic,dobro parira Muhidinu duboko u utrobi krave...
STOCNA PIJACA U USA NC. IMG_0309-1
Dugo smo se borili,pa nas je i mrak uhvatio a blic je bio slab..


STOCNA PIJACA U USA NC. IMG_0310-1

STOCNA PIJACA U USA NC. IMG_0306-1
Ovo je jedno slikovito prikazivanje stanja i razlike ovdi i kod nas,neznam dali se moze porediti iz objektivnih razloga,ali svakako moze posluziti za razmisljanje.....
Malo neobicno,Viski na stolu i dosta Soli...
Na vrh Go down
 
STOCNA PIJACA U USA NC.
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
WukoljinStan :: Arhiva-
Idi na: